Znie pieseň naša

V piatok 11. mája 2012 sa v Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca uskutočnil 3. ročník okresnej prehliadky speváckych súborov seniorov „Znie pieseň naša“. V úvode programu zaznela báseň o Kysuciach v podaní recitátorky Vierky Korhelíkovej. Následne sa postupne predstavili so svojím repertoárom, zväčša folklórnym, spevácke súbory: Makovský prameň, Turzovka, Krasňanka, sestry Mravcové z Rakovej, Skalitskí seniori, Rakovanka, Seniorka z Čierneho, Dedovanka z Oščadnice, seniori z Ochodnice a FS Krásno nad Kysucou. Nesúťažne sa predstavili speváci - seniori z Čadce Slnečnice, ktorí pracujú pri KIC mesta Čadca.

Do krajského kola speváckych súborov seniorov postupili za horné Kysuce - Rakovanka z Rakovej - súťažne a Slnečnice z Čadce - nesúťažne, za dolné Kysuce postupil SS Ochodnica - seniori. Postupujúcim speváckym súborom držíme palce, aby sa umiestnili čo najlepšie. Samozrejme všetkým zúčastneným speváckym súborom blahoželáme ku krásnej prezentácii nielen ich talentu v seniorskom veku, ale i v šírení tradície a folklóru v podobe krásneho spevu a hudby. O tom, že nálada na prehliadke bola naozaj priateľská a srdečná, nás presvedčili aj spoločné nesúťažné vystúpenia na námestí pred Domom kultúry v Čadci.

Organizátormi podujatia boli OO Jednoty dôchodcov Čadca, Mesto Čadca a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca.