Výstava "Bol som tu" + FOTOGALÉRIA

Výstava fotografií „Bol som tu“ konaná v KIC – Dome kultúry Čadca od 11. 03. – 23. 03. 2011 je bodkou za celým projektom „Beskydské Mostíky“ financovaného z fondov EÚ.

Intenzívny rozvoj partnerstva medzi Domom kultúry Kęty (Poľsko) a Čadca, ako posilňovanie cezhraničných kontaktov spoločnými aktivitami začal v marci 2010 projektom „Beskydské Mostíky“. V rámci projektu sme sa stretli s rôznymi formami amatérskej tvorby: fotografia, film, tanec, spev a hudba.

Na festivale v meste Kęty na prelome apríla a mája 2010 vystúpili poľské a naše súbory. Z čadčianskych súborov to boli Kysuckí heligonkári, SMT Joja a hudobná skupina Šramot.

V mesiaci august 2010 sa v Čadci konali filmové a fotografické workshopy, kde vznikol dokument a fotografické zábery Čadce a okolia. Partneri z Poľska zachytili naše mesto ich očami a vzniklo asi päťdesiat fotografických diel rôznych tematických žánrov a jeden amatérsky dokument. Následne na jeseň 2010 sa filmové a fotografické workshopy konali v meste Kęty (Poľsko) a tú istú úlohu mali fotografi z Čadce. Spoločné dielo – výstava fotografií pod názvom „Bol som tu“ sa na konala na jeseň 2010 v meste Kęty.

U nás v KIC – Dome kultúry Čadca sa vernisáž tejto výstavy konala 11. 03. 2011 o 16:00 hod. Po uvítaní hostí a zhodnotení projektu projektovou manažérkou Domu kultúry Vierou Strýčkovou nasledovala prehliadka výstavy poľskými a našimi fotografmi a tvorivý záverečný workshop povzbudzujúci cezhraničnú spoluprácu.

Veríme, že aktivity rozvoja partnerstva a rozširovania kultúrnej ponuky medzi Poľskom a Slovenskom nadobudnú na intenzite a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Srdečne pozývame širokú verejnosť na zhliadnutie výstavy ako rozšírenia obzoru poznania krajinnej krásy miest Kęty a Čadca prostredníctvom fotografie. Výstava potrvá do 23. 03. 2011, vstup zdarma.

KIC – Dom kultúry Čadca
výtvarníčka G. Muchová