Vernisáž výstavy „Malá duchovná architektúra“

V piatok 18. novembra 2011 sa uskutočnila medzinárodná vernisáž výstavy výtvarných a fotografických diel pod názvom "Malá duchovná architektúra" v Dome kultúry Niewiadomiu v poľskom meste Rybníky. Výstava je výsledkom prác počas trojdňového spoločného plenéru, ktorý sa uskutočnil v mesiaci septembri v Poľsku.

Témou plenéra bola rôznorodosť a bohatstvo drevených kostolíkov, kaplniek, krížov, sôch... a bol určený amatérom z oblasti výtvarného umenia a fotografie. Podujatia sa zúčastnilo 45 umelcov z Poľska, Čiech a Slovenska, ktoré bolo zastúpené kysuckými fotografmi a výtvarníkmi. Projekt sa realizoval s podporou Medzinárodného Vyšehradského fondu.

Výstava v tomto meste potrvá do konca decembra, v mesiaci január sa presťahuje do Karvinej a vo februári bude prezentovaná v Čadci v KIC- Dome kultúry.