Vernisáž: „Malá duchovná architektúra“

Dňa 10. februára 2012 o 17.00 hod. sa uskutoční vernisáž výstavy „Malá duchovná architektúra“. Umelecké práce sú výsledkom plenéru, ktorý sa uskutočnil 9. - 11. septembra 2011 s využitím prostriedkov Medzinárodného Vyšehradského Fondu a v spolupráci s Domom Kultúry v Rybniku-Niewiadomiu, s fotografickou skupinou K4, o. s. z Orlovej a Kultúrnym a informačným centrom mesta Čadce. Bohatstvo a rôznorodosť drevených kostolíkov, poľných kaplniek, krížov, sôch, odpustkových stĺpov, to je ešte stále nepreskúmaná, tajomná oblasť plná krásy, o čom nás presvedčili aj naši kysuckí výtvarníci a fotografi (Vladimír Adámek, Dušan Chilý, Štefan Čečotka, Mária Koczová, Gabriela Muchová, Kristína Muchová, Iveta Olejková, Vladimír Pekár, Ingrid Šišková, Viera Tuhovčáková, Marián Tuhovčák, Peter Turiak, Zuzana Valachová).

Úlohou tohto projektu bolo teda vtiahnuť do projektu lokálne tvorivé skupiny, ktoré v partnerskej spolupráci zachytia vo výtvarných dokumentoch práve tieto miesta – zabudnuté a utopené v kúzelných zákutiach prírody.

Touto cestou Vás srdečne pozývame na túto vernisáž a zároveň výstavu, ktorá bude v KIC mesta Čadca od 06. - 24. februára 2012.