Vernisáž - „Mala duchovná architektúra“

V piatok 10. februára 2012 o 17.00 hod. sa uskutočnila vernisáž výstavy „Malá duchovná architektúra“. Vystavované práce sú výsledkom umeleckého plenéru, ktorý sa uskutočnil v poľskom meste Rybníky 9. - 11. septembra 2011. Projekt bol realizovaný prostredníctvom finančných prostriedkov Medzinárodného Vyšehradského Fondu v spolupráci s Domom Kultúry v Rybniku-Niewiadomiu, s fotografickou skupinou K4, o. s. z Orlovej a Kultúrnym a informačným centrom mesta Čadce.

V úvode vernisáže sa predstavil FS Kysučan. Prítomných hostí privítala riaditeľka KIC- Domu kultúry Mgr. Anna Straková. Stručne predstavila projekt, ktorý sa ukončil touto vernisážou.

Bohatstvo a rôznorodosť drevených kostolíkov, poľných kaplniek, krížov, sôch, odpustkových stĺpov, to je ešte stále nepreskúmaná, tajomná oblasť plná krásy, o čom nás presvedčili aj naši kysuckí výtvarníci a fotografi - Vladimír Adámek, Dušan Chilý, Štefan Čečotka, Mária Koczová, Gabriela Muchová, Kristína Muchová, Iveta Olejková, Vladimír Pekár, Ingrid Šišková, Viera Tuhovčáková, Marián Tuhovčák, Peter Turiak, Zuzana Valachová.

Zámerom medzinárodného projektu bolo podporiť amatérske tvorivé skupiny, ktoré umelecky spracovali spomenuté námety jedinečnou optikou. O tom, že sa im to podarilo veľmi dobre, sa môžu presvedčiť aj návštevníci Domu kultúry Čadca, výstava potrvá až do 24.februára 2012.