Veľkonočný koncert

Mesto Čadca v spolupráci s KIC pripravilo pre všetkých milovníkov dobrej hudby Veľkonočný koncert, ktorý sa konal 2. apríla 2011 v Dome kultúry v Čadci. Na koncerte sa predstavil Kysucký komorný orchester mesta Čadca so  sólistkami Michaelou Sojčákovou a Janou Bégerovou. Koncert viedla hosťujúca talianska dirigentka Gina Grassi, ktorá navštívila Slovensko po prvýkrát. Pod jej dirigentskou taktovkou zazneli skladby svetoznámych skladateľov: Bacha, Webera, Mozarta, Picinniho, Pergolesiho a ďalších hudobných majstrov. Koncert bol ukončený nádhernou skladbou Stabat Mater od Pergolesiho, ktorá pozostáva z dvanástich krátkych častí a je v nej hodnoverne vystihnutý bôľ Matky Božej nad stratou svojho milovaného Syna. Veľkonočný koncert bol príjemným umeleckým zážitkom, pre mnohých návštevníkov znamenal oslobodenie od každodenných problémov pri počúvaní nádherných tónov a obohatil ich jarný čas pred príchodom Veľkej noci. Repríza koncertu sa konala v Kostole sv. Jozefa Robotníka v Čadci v nedeľu 3. apríla 2011.