V tomto roku sa uskutočnia v Čadci naozaj perfektné kultúrnospoločenské podujatia

V minulom roku sa v Čadci uskutočnilo naozaj množstvo skvelých kultúrnospoločenských podujatí, ktoré mali od vás, milí Čadčania, naozaj výbornú odozvu. V tomto roku nielenže chceme v týchto podujatiach pokračovať, ale chceme ich neustále vylepšovať  a zdokonaľovať.

Minulý rok ste si obľúbili v Čadci historicky prvé sledovanie priamych prenosov hokejových zápasov na MS v hokeji, ktoré pre vás pripravíme aj tento rok. V mesiaci máj sa môžete tešiť na skvelý koncert Richarda Müllera. Veríme, že  práve tento  koncert naštartuje množstvo ďalších vynikajúcich koncertov,  a to vďaka tomu, že mesto Čadca zásluhou primátora Milana Guru dostalo do vlastníctva športovú halu Pratex, ktorá je v podstate jedinou halou v Čadci na usporiadanie takýchto podujatí.

Čadčania si v predchádzajúcom roku mohli po prvýkrát na námestí v Čadci  vychutnať atmosféru z pálenia Jánskej vatry. I v tomto roku sa odštartuje Čadčianske kultúrne leto práve týmto skvelým podujatím dňa 23. júna 2012, kedy sa môžete tešiť nielen z Jánskej vatry, ale i z hudobno-zábavného programu, či súťaže vo varení gulášu.

Spoločne dúfajme, že v Čadci bude 30. júna 2012 poriadne horúco, pretože vás všetkých čaká grandiózna populárna a obľúbená Kubánska noc, na ktorej okrem vynikajúcich kubánskych kapiel, tanečníkov, spevákov nebude chýbať ani brazílska samba de luxe! A vyzerá to tak, že v sprievode až dvadsiatich piatich bubeníkov.

Ďalšie úžasné podujatie, ktoré malo minulý rok v Čadci premiéru a ihneď sa zaradilo k top podujatiam, sa zopakuje aj tohtoročné leto, a teda 2. ročník Revival night Čadca sa uskutoční 24. augusta 2012. Zatiaľ vám prezradíme len toľko, že sa môžete tešiť na viacero hudobných žánrov a podujatie zakončí skutočná rocková legenda.

Minulý rok znamenal pre čadčianske kultúrno-spoločenské podujatia obrovský prelom, v Čadci začali vznikať úplne nové podujatia, ktoré zaznamenali vysokú návštevnosť a pozitívne ohlasy, ako napríklad Mesto otvorené umelcom, ktoré bude lákať ľudí do ulíc mesta Čadca v mesiaci september.

Celý rok 2012, predovšetkým jarné a letné mesiace sa budú niesť v atmosfére športových podujatí, výstav, prázdninového premietania filmov pod názvom Kino pod hviezdami, či tradičných a slávnostných Bartolomejských hodových dní.

Milí Čadčania, máme výzvu pre vás všetkých, podieľajte  sa aj vy na kultúrno-spoločenskom živote v Čadci aj VY - pošlite nám na mailovú adresu marian.kral@mestocadca.sk vaše postrehy z podujatí, hodnotenia podujatí, podeľte sa s nami s vašimi nápadmi, myšlienkami, námetmi na rôzne podujatia, či už existujúce, alebo také, ktoré môžeme pre vás zorganizovať v budúcnosti.

ĎAKUJEME.