Uskutočnil sa festival Divadlo a deti 2011

V dňoch 19.10. až 21.10.2011 sa v Dome kultúry Čadca uskutočnil tradičný divadelný festival pre deti Divadlo a deti 2011. Divadelné predstavenia prišli pozrieť žiaci čadčianskych škôl: ZŠ Rázusova, ZŠ Komenského, ZŠ M.R. Štefánika a ZŠ Horelica a taktiež študenti stredných škôl nášho mesta. Celkovo navštívilo tohtoročný divadelný festival približne 2250 divákov.

V rámci festivalu boli odohrané nasledujúce divadelne hry:

• Muzikál Super Markétka z dielne Divadla na kolesách z Bratislavy.
  • Divadelná hra Bosé nohy v parku naštudovaná podľa rovnomennej predlohy Neila Simona v podaní hercov Divadelného štúdia pri ZUŠ Kysucké Nové Mesto.
  • Hudobno-dramatické vystúpenie Tanec v srdci česko – slovenské jesenné turné Tanečného súboru MERLIN s írskou dramaticko-tanečnou show .

Sme radi, že aj v dobe, kedy sú umelecké diela divákom sprístupňované prostredníctvom rôznych multimédií, divadelné sály v našom meste neostávajú prázdne.