Umelci z Neapolu v Čadci

Vo štvrtok 15. novembra sa v Dome kultúry v Čadci uskutočnil famózny koncert v podaní hudobníkov Kysuckého komorného orchestra, ktorý pôsobí pri KIC mesta Čadca a ich talianskych hostí, pod názvom MAJSTRI SÓLOVÉHO KONCERTU 18. STOROČIA. Diváci si vypočuli skladby Antonia Vivaldiho, Franza Josepha Haydna a Johanna Sebastiana Bacha. Kysucký komorný orchester sprevádzali ako sólisti Sergio Cantella – gitara, Maria Teresa Bertolini – klavír, Antonio Grande – gitara a Renato Orciuoli – husle, dirigentskú taktovku viedla Gina Grassi. Nádherný umelecký zážitok bol smerovaný nielen k širokej verejnosti, ale už po druhý krát smehovenovali deťom, ktoré navštevujú základné umelecké školy v meste a ich rodičom. Veríme, že výkony umelcov boli dobrou inšpiráciou pre všetkých.