Stavanie mája v Čadci

Dňa 30. 04. 2011 o 16:00 hod na Námestí pred Domom kultúry Čadca sa uskutočnilo Stavanie mája, kde sa so zaujímavým programom predstavil folklórny súbor Kysučan. V úvode všetkých privítal najstarší člen súboru Ladislav Kopecký, ktorý priblížil dodnes dodržiavané tradície v našom meste pri tejto slávnosti. Slobodné dievky- folkloristky ozdobili farebnými stuhami strom. Potom prišli na rad mládenci, ktorým pomáhali so stavaním mája členovia hasičského zboru so žeriavom.

Organizátormi podujatia boli Mesto Čadca a Kultúrne informačné centrum – Dom kultúry Čadca. Divákom sa prihovoril primátor Mesta Milan Gura a pohostil ich typickým, slovenským destilátom, ako to býva zvykom pri stavaní mája. Môžeme skonštatovať, že v našom meste má každá slobodná dievčina postavený máj. Dievčatá, ak ste sa neboli naň pozrieť, tak neváhajte, príďte a zaželajte si prianie ohľadom vášho vysneného vyvoleného.

P.S.: Dobre si to však premyslíte, čo ak sa vám to splní.