Remeslo má zlaté dno

V stredu 5. júna od 10.00 do 17.00 h sa v KIC Dome kultúry Čadca uskutočnilo podujatie venované umeleckým remeslám REMESLO MÁ ZLATÉ DNO. Deň umeleckých remesiel pre deti i dospelých bol organizovaný pri príležitosti 235. výročia povýšenia Čadce na mestečko a udelenia mestských výsad cisárovnou Máriou Teréziou – Prezentovali sa tradičné remeslá i modernejšie techniky, ako je pletenie z vŕbového prútia, zdobenie medovníkov, drôtovanie, aranžovanie ikebán a dekorácií na rôzne príležitosti, tkanie kobercov, výroba prírodných mydiel, zdobenie kraslíc rôznymi technikami, umelecké kováčstvo, pletenie z pedigu a ďalšie zaujímavé, možno i zabudnuté remeslá. Záujem o remeslá je veľký, o čom nás presvedčila veľká návštevnosť predovšetkým detí a mládeže.