Projekt, ktorý otvára priestor pre talenty

Partneri

V Čadci dňa 12.2.2013 v KIC - Dome kultúry Čadca sa uskutočnilo prípravné stretnutie zamerané na realizáciu workshopu finančného riadenia kultúrnych projektov, ktorý sa konal vo Valašskom Meziřičí v dňoch 17.2 a 18.2.2013, v rámci medzinárodného projektu Pomoc vzdelávaniu a umeniu komunitným rozvojom regiónov - Partnerstvá Comenius Regio - Program celoživotného vzdelávania Comenius.

Do spolupráce sú zapojené dve mestá Čadca (SR) a Valašské Meziřičí (ČR) na úrovni umeleckých škôl a kultúrnych inštitúcií, v našom prípade sa jedná o ZUŠ J. Potočara a KIC - Dom kultúry Čadca. Úlohou spomenutých inštitúcií je zabezpečiť odborné workshopy zamerané na výtvarné vizualizácie, tanečné a dramatické aktivity... Nadobudnuté vedomosti a zručnosti vyústia do multižánrového predstavenia. Očakávaným výsledkom projektu je prehĺbenie a obohatenie umeleckého vyučovania v súčinnosti s kultúrnymi zariadeniami. Cieľom cezhraničného partnerstva je prehĺbenie dlhoročnej spolupráce spomínaných družobných miest na úrovni základných umeleckých škôl, samospráv a príspevkových organizácií participujúcich miest. Dôležitá je i snaha zapojeným subjektom priblížiť nové umelecké trendy, ktoré vedú k rozšíreniu umeleckého povedomia. Vzájomná spolupráca a stretávanie projektového tímu pedagogických i nepedagogických pracovníkov poskytne príležitosť k vytváraniu jedinečných a originálnych projektov. Projekt otvára priestor k novým vzdelávacím postupom a formám, ktoré uvítajú nielen protagonisti multižánrového predstavenia, ale pevne veríme, že i diváci, ako to bolo napr. v minulosti pri spoločnom partnerskom projekte Čadce a Valašského Meziřičí C´est la vie, kde sme aspoň na chvíľu mohli zažiť magickú atmosféru Paríža. V tomto projekte pôjde opäť o originálne predstavenie, ktoré bude úplne iné ako tie predchádzajúce, ...sa prečo? Lebo autorský tím tvoria známe mená ako Eva Matysová(SR), Denisa Vašíčková(ČR), Yvona Wojaczková(ČR),Eva Čermáková(SR) , Karol Kevický (SR)a mnohí ďalší umelci, ktorí sú zárukou kvality a jedinečnosti.

A čo môžeme ešte prezradiť na záver? V hlavnej úlohe bude tentoraz mekka umenia 20. storočia - Londýn.

Ilustračné foto