Príbeh o láske, umení a viere

V pondelok 27. 05. 2013 o 8. 30 hod. sa uskutočnilo pre študentov stredných škôl v Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca – Dome kultúry divadelné predstavenie pod názvom Dillong. Nová divadelná inscenácia je inšpirovaná životom a tvorbou jedného z najuznávanejších a najkontroverznejších slovenských básnikov, Rudolfa Dillonga.

Herci Divadla Hotel Mária z Banskej Bystrice divákom vyrozprávali príbeh muža – umelca, učiteľa z malého mesta, ale aj kňaza. Príbeh o láske, umení, viere. Toto divadlo oboznamuje   s málo známymi, ale o to zaujímavejšími skutočnosťami zo života umelca- básnika. Okrem klasických dialógov sú v príbehu zakomponované citáty z tvorby, listov a básní. Napriek dramatickému osudu básnika inscenácia podáva príbeh ľahkým a tvorivým spôsobom. Miestami aj komickým, pretože , ako to hovorí sám Dillong: „Život je hlavne krásny a veselý iba miestami smutný. O to ľahšie a lepšie sa nám na ňom smeje.“