Pozvánka na umelecký program Kolomyja

Všetkých milovníkov folklóru pozývame 5.mája 2012 o 18.00 hod. do KIC - Domu kultúry v Čadci na umelecký program Kolomyja. Podujatie je prehliadkou pôvodného folklóru Rusínov z obcí Habura, Jarabina, Starina a Kyjov, ktoré sa nachádzajú na východnom Slovensku v regiónoch Šariš, Spiš a Zemplín.

Program Kolomyja ilustruje život a kultúru Rusínov žijúcich na Slovensku. Program je ucelené rozprávanie sprevádzané hudbou, spevom a tancom tohto starého východoslovenského etnika ovplyvneného pohanskou, kresťanskou, ale aj modernou kultúrou. Po programe nasleduje tanečný dom, kde sa môže každý naučiť tancovať tance tohto špecifického regiónu pod vedením autora programu: Štefana Šteca z folklórneho súboru Hornád.