Pozvánka na galaprogram Festivalu komornej hudby Čadca 2012

Základná umelecká škola J. Potočára v Čadci pozýva všetkých svojich priaznivcov a milovníkov hudby na Koncert laureátov IX. ročníka Festivalu komornej hudby Čadca 2012, ktorý sa uskutoční 8. júna 2012 o 16.00 hod. v Dome kultúry v Čadci (vstup je voľný). V rámci koncertu sa predstavia najúspešnejší účastníci festivalu a v spolupráci s Kysuckým komorným orchestrom pod taktovkou Branislava Lariša uvedú koncert G-dur, Alla Rustica od Antonia Vivaldiho. Koncert sa koná pod záštitou primátora Ing. Milana Guru a je vyvrcholením festivalu určeného žiakom a absolventom základných umeleckých škôl, ktorí nie sú študentmi a absolventmi škôl pripravujúcich profesionálnych hudobníkov s vekovým obmedzením do 25 rokov a pracujú v komornom zoskupení ZUŠ.

Festival sa koná v dňoch 7. – 8. júna a má na programe súťažné vystúpenia gitarových, speváckych a sláčikových zoskupení. Celkom sa prihlásilo176 účastníkov zo ZUŠ Slovenska a Českej republiky. Každá sekcia okrem prehliadky bude mať možnosť pracovať v tvorivej dielni s poprednými umelcami a zažiť tvorivú atmosféru nácviku spoločného hudobného diela. Mladým gitaristom predvedú svoje umenie koncertní umelci Adam Marec, rodák z Čadce a Fabrizio Ferraro z Talianska.

Pre víťazov sú pripravené hodnotné ceny.

Garantmi festivalu sú ZUŠ J. Potočára v Čadci, KIC mesta Čadca a Mesto Čadca.

Pozvánka na galaprogram Festivalu komornej hudby Čadca 2012