Plenér - Malá duchovná architektúra

V dňoch 9. - 11. 9. 2011 sa v poľskom meste Rybník uskutočnil v rámci projektu medzinárodný plenér pod názvom Malá duchovná architektúra. Plenér bol určený amatérom z oblasti výtvarného umenia a fotografie. Bohatstvo a rôznorodosť drevených kostolíkov, poľných kapličiek, krížov a sôch zachytávali účastníci počas troch dní vo svojich výtvarných dielach a fotografiách. Do plenéra sa zapojili umelci z Poľska, Čiech a Slovenska, ktoré bolo zastúpené kysuckými fotografmi a výtvarníkmi.

Cieľom projektu bolo rozšírenie cezhraničnej spolupráce, výmena umeleckých skúseností, vytvorenie zbierky umeleckých diel a fotografií a možnosť prezentácie zúčastnených umelcov. Tie najzaujímavejšie fotografie a výtvarné práce, vytvorené počas podujatia, budú prezentované na výstave v poľskom Rybníku, v Čechách v Karvinej a následne u nás v Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca.