Najväčší sviatok divadla na Kysuciach klope na dvere

Už o pár dní sa otvoria brány Čadce a Rakovej, aby privítali účastníkov 44. ročníka národnej súťažnej prehliadky ochotníckych divadelných súborov s inscenáciami pôvodnej slovenskej dramatickej tvorby – Palárikova Raková. Na jej príprave a realizácii sa ako jeden z troch hlavných organizátorov už takmer tri desaťročia aktívne podieľa aj Mesto Čadca a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca. V priestoroch Domu kultúry v Čadci sa v dňoch 27. – 29. apríla 2011 uskutočnia štyri súťažné a tri pohostinné divadelné predstavenia. Predstavia sa ochotníci z Rimavskej Píly, Dubnice nad Váhom, Stupného a Lučenca a profesionálne scény zo Žiliny a Trnavy. V stredu 27. apríla o 13.00 hod. môžete v centre mesta stretnúť veselý sprievod divadelníkov – členov DDS EVA z Čadce a pri fontáne na Palárikovej ulici sa potešíte veselou rozprávkou Janko Hraško, ktorú pre malých i veľkých zahrajú členovia Divadla Commedia Poprad. Popri divadelných predstaveniach si môžete pozrieť aj výstavu Divadelný plagát (Dom kultúry v Čadci) a výstavy venované osobnosti Jána Palárika (Kysucká knižnica v Čadci). Ďalšie predstavenia a výstavy oslovia návštevníkov prehliadky v Rakovej, Turzovke, Kysuckom Novom Meste, Starej Bystrici, Krásne nad Kysucou a Oščadnici, kde sa predstavia divadelné súbory z Brezna, Čadce, Popradu a tiež naši krajania - členovia Slovenského divadla VHV zo Starej Pazovy zo Srbska, ktorí na festivale reprezentujú dolnozemský partnerský festival DIDA Pivnica.

Hlavnými momentmi festivalu budú aj tohto roku popri súťažnej časti prehliadky slávnostný sprievod obcou Raková spojený s pietnym aktom pri pamätníku Jána Palárika a slávnostné otvorenie prehliadky v Rakovej a záverečný ceremoniál odovzdávania cien a medailí Jána Palárika víťazom, ktorý ja na programe 29. apríla o 18.00 hod. v Dome kultúry v Čadci. Srdečne vás pozývame. Srdce Palárikovej Rakovej bije aj pre vás.

Palárikova Raková 2011 - program

Streda 27. apríl

KIC – Dom kultúry Čadca, 8.30 a 10.30 h

• Dušan Taragel: Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov (Bábkové divadlo Žilina, pohostinné predstavenie)