MSZ Kysuca si pripomenul 35 rokov pôsobenia na kultúrnej scéne

V sobotu 15. decembra 2012 si počas slávnostného Vianočného koncertu v Dome kultúry v Čadci pripomenul Miešaný spevácky zbor Kysuca už 35. výročie svojho vzniku a pôsobenia na slovenskej umeleckej scéne.

Tento špičkový kysucký umelecký kolektív má za sebou stovky jedinečných koncertov a vystúpení, ktoré zožali potlesk nielen doma, ale aj za hranicami Slovenska. V sobotu sa svojim priaznivcom predstavil pod vedením súčasného dirigenta Jána Procházku, ktorý prevzal dirigentskú taktovku po svojom otcovi – Pavlovi Procházkovi. Počas takmer dvojhodinového slávnostného večera, ktorý sa niesol v krásnej predvianočnej atmosfére a ktorý prítomné publikum ocenilo neutíchajúcim aplauzom a standing ovation, zazneli skladby domácich i zahraničných autorov i úpravy slovenských ľudových piesní. Lahôdkou bola nepochybne pieseň Kysuca, Kysuca (v úprave P. Fialu), ktorú si na pódium v sprievode veľkého potlesku prišli spoločne so súčasnými členmi zboru zaspievať aj tí bývalí. Na koncert prijali pozvanie dlhoroční priatelia zboru Kysuca – predstavitelia partnerských zborov z Talianska, bývalý dirigent Pavol Procházka, spoluzakladatelia zboru Pavol Kužma a Rudolf Gerát, bývalý prezident zboru Milan Čimbora a ďalší vzácni a milí hostia.

V závere koncertu poďakovali a zablahoželali vedeniu a členom zboru primátor Čadce Milan Gura, ktorý zboru odovzdal aj Pamätnú plaketu za rozvoj kultúry v meste Čadca a riaditeľka KIC mesta Čadca Anna Straková, predstavitelia domácich umeleckých súborov – DFS Kelčovan, KKO mesta Čadca a FS Kysučan, Dušan Mikolaj za Kysuckú kultúrnu nadáciu Bratislava a ďalší priatelia. K blahoželaniam sa pripájame a ku krásnemu jubileu želáme veľa úspechov a diváckej priazne do ďalších rokov.