Medzinárodný festival Corale di Trento v Taliansku

Kysučanom známy Miešaný spevácky zbor Kysuca, ktorý od roku 1977 pracoval pod vedením dirigenta doc. Mgr. art. Pavla Procházku, odchádza v dňoch od 11. júla do 15. júla 2012 na Medzinárodný festival zborového spevu v meste Trento. Festival je venovaný hudbe talianskych autorov a prezentácii autorov z krajín, odkiaľ zbory pochádzajú. O to väčšmi nás teší reprezentácia MSZ Kysuca v zahraničí, pretože spevácky zbor už rok pracuje pod novou dirigentskou taktovkou Mgr. art. Jána Procházku a prezentácia spoločnej práce na medzinárodnej pôde bude veľkou motiváciou i pre spevákov a určite aj pre nového dirigenta. MSZ Kysuca vystúpi so svojím repertoárom okrem festivalového pódia aj v meste Ruma a Villanzza. Účasť na festivale je zabezpečená aj vďaka úspešnému projektu, ktorý finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR a Mesto Čadca.