Hudba v srdci

Kto chce pochopiť hudbu, nepotrebuje ani tak sluch, ako srdce. (Jiří Mahen)

Dňa 2.6.2011 sa v KIC-Dome kultúry v Čadci uskutočnil profilový koncert žiakov, absolventov a pedagógov ZUŠ  M.R.Štefánika. V jednotlivých vstupoch sa predstavili absolventi a žiaci z tried  Jána Kováčika, Antona Pohančeníka a Miroslavy Pištekovej. Program koncertu vznikol pod režisérskou taktovkou Jana Kováčika, dramaturgicky koncert pripravila Viera Strýčková. Diváci si mohli vypočuť 18 hudobných čísiel. Nosnou časťou koncertu boli spevácke výstupy Margity Drozdekovej, ktorú verejnosť pozná ako talentovanú mladú speváčku. Talent dostáva človek do vienka, ale koľko námahy, odriekania, hodín cvičenia, je potrebné, aby sa zaskvel ako diamant. To by nám najlepšie vedeli povedať učitelia a ich žiaci. Koncert bol dôkazom toho, že v našom meste máme nadanú mládež, ktorú brúsia výborní pedagógovia. V závere všetkým absolventom poďakovala riaditeľka školy Dagmar Šamajová, ktorá vyzdvihla podporu rodičov, snahu žiakov rozvíjať nadanie a v neposlednom rade veľká vďaka patrí zriaďovateľovi školy a primátorovi mesta, ktorý si prišiel koncert pozrieť aj spolu s manželkou.

Absolventom prajeme, aby hudba v ich srdci nikdy nestíchla a učiteľom , aby naďalej  trpezlivo viedli svojich žiakov k ich  hudobným snom.