Folklór bez hraníc

Medzinárodný projekt Folklór bez hraníc začína dostávať reálne kontúry v podobe prvého pracovného stretnutia v KIC - Dome kultúry Čadca. Dňa 25.mája 2012 sa prvýkrát stretli DFS Kelčovan zo Slovenska (39 členov) a FS Bača z Českej republiky (36 členov). Folklór bez hraníc je pilotným partnerským projektom mesta Čadca a Valašského Meziříčí v oblasti prípravy spoločného folklórneho dňa, ktorý je naplánovaný v oboch mestách v septembri 2012. Jedným z hlavných cieľov je zoznámenie sa s tradíciami oboch partnerských miest a ich obyvateľov. Očakávaným výsledkom projektu je podpora a rozvoj tradícií s dôrazom na folklór v oboch mestách. Do projektu sú zapojení folkloristi všetkých vekových kategórií. Už dnes sa folkloristi tešia na ďalšie pracovné stretnutie vo Valašskom Meziříčí.

Pozvánka na podujatie