Folklór bez hraníc

Folklór bez hraníc je pilotným partnerským mikroprojektom z fondov EU Mesta Čadca, KIC-Dom kultúry Čadca a Valašského Meziřičí v oblasti prípravy spoločného folklórneho dňa, ktorý je naplánovaný do oboch miest v septembri 2012. Na projekte sa zúčastňuje DFS Kelčovan zo Slovenska (39 členov) a FS Bača z Českej republiky (36 členov). Jedným z hlavných cieľov je zoznámenie sa s tradíciami oboch partnerských miest a ich obyvateľov. Očakávaným výsledkom projektu je podpora a rozvoj tradícií s dôrazom na folklór v oboch mestách. Do projektu sú zapojení folkloristi všetkých vekových kategórií. Už dnes sa folkloristi tešia na ďalšie pracovné stretnutie vo Valašskom Meziřičí. Stretnutia podobného typu sú pre umelecké súbory veľmi obohacujúce, nielen z hľadiska odborného rastu, ale napĺňajú i ďalší rozmer – medziľudský, ktorý je v každej dobe veľmi dôležitý a mnohokrát potláčaný na úkor merateľných výsledkov a práve oblasť kultúry má nádherné poslanie - zbližovať ľudí, národy a ich tradície.