Folk Love v Čadci

Súbor TechnikFolklórny súbor Technik je  umelecké teleso Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, pozostávajúce z ľudovej hudby, speváckej a tanečnej zložky. Jeho cieľom je udržiavať, pestovať  a scénicky rozvíjať slovenské folklórne tradície. Spracováva folklór z rôznych oblastí Slovenska /Čierný Balog, Očova, Kriviany, Vajnory, Trenčín .../. Vo svojej tvorbe kladie dôraz na zachovanie lokálnych a regionálnych špecifík jednotlivých tradičných prejavov. VUS Technik STU vznikol v roku 1953. Počas svojej viac ako 50-ročnej existencie už umelecky a odborne vychoval vyše 5.000 mladých ľudí, absolvoval viac ako 3.300 koncertov. Je pravidelným účastníkom viacerých slovenských i zahraničných folklórnych festivalov Európy, Ázie, USA a laureátom niekoľkých choreografických súťaží. V súčasnosti patrí medzi popredné folklórne telesa na Slovensku. Vďaka nemu diváci doma i v zahraničí prijímajú umenie, ktoré nám odkázali naši predkovia.

Do Kultúrneho a informačného centra mesta Čadca – Domu kultúry sa nám tento špičkový slovenský súbor príde 23. 9. 2011 o 19.00 hod. predstaviť s novým hudobno-tanečným programom pod názvom FOLK LOVE. Srdečne pozývame všetkých milovníkov folklóru na toto jedinečné predstavenie! Vstupenky sú v predaji v Dome kultúry Čadca po celý deň. Vstupné: 9€