Dom kultúry v Čadci žije nielen kultúrnymi podujatiami, ale aj stavebným ruchom

Havarijný stav Domu kultúry v Čadci si v posledných dňoch vyžiadal rozsiahlejšiu rekonštrukciu. Pre vytvorenie ideálneho stánku kultúry v našom meste bola potrebná kompletná rekonštrukcia strechy, nakoľko sa nachádzala v dezolántnom stave.

Ďalej sa uskutočnila aj pomerne rozsiahla rekonštrukcia v interiéri a exteriéri. V rámci exteriéru boli pri prestavbe a modernizácií domu kultúry konkrétne zrealizované zlepšenia vonkajšieho vzhľadu severnej fasády domu kultúry a úprava zelene, vstupné priestory, chodba, schodisko. Pri úprave interiéru sa nezabudlo na vytvorenie priestorových podmienok pre hercov tým, že sme komplexne zrekonštruovali šatne.

Práve teraz prebieha dobudovanie chodníkov a parkovísk v okolí domu kultúry, práce by mali byť dokončené do Bartolomejských hodových dni. Parkovacie plochy pri Alianz buduje Mestský podnik služieb v Čadci a tiež realizuje opravu chodníka zo západnej strany (smerom od parku). Zároveň sa realizuje oprava chodníka na Moyzesovej ulici s príspevkom od poškodzovateľa Coop Jednota.