Dnes na Palárikovej Rakovej v Čadci – štvrtok a piatok

Po včerajšom slávnostnom oficiálnom otvorení prehliadky primátorom Čadce Milanom Gurom, starostom Rakovej Antonom Heglasom a riaditeľkou Kysuckého kultúrneho strediska Silviou Petrekovou, pokračuje dnes v Dome kultúry v Čadci divadelný maratón ďalšími súťažnými predstaveniami. O 8.00 hod. sa predstaví Divadelný súbor J. Chalupku mesta Brezno s inscenáciou hry Michala Réckyho Večne živé Kocúrkovo alebo ako sme si J. Chalupku uctili. Predpoludním o 11.00 hod. je na programe hra Kamila Žižku Mátohy, s ktorou sa predstavia členovia Levočskej divadelnej spoločnosti. Obidve predstavenia sú organizované pre stredoškolskú mládež.

Kysucká knižnica pozýva o 13.00 hod. na odborný seminár venovaný knihovníkom, pedagógom a študentom pod názvom „Ján Palárik v našej pamäti“.

V piatok ráno o 8.00 hod. sa predstavia v Čadci naši krajania z ďalekej Pivnice (Srbsko). Členovia Divadla Janka Čemana, vyslanci partnerského divadelného festivalu DIDA Pivnica, uvedú pohybové divadlo Kto sme? A sme vôbec? z dielne mladej súčasnej slovenskej dramatičky Kataríny Mišíkovej.

Piatok bude mimoriadne slávnostným dňom aj v obci Raková. Pripomenieme si 190. narodenie Jána Palárika. Naši susedia pozývajú na otvorenie námestia Jána Palárika, odhalenie jeho sochy a ďalšie zaujímavé podujatia, ktoré vyvrcholia tradičným sprievodom obcou a večerným vyhlásením výsledkov súťažnej časti festivalu. Zlatú bodku za festivalom dajú herci Divadla Jána Palárika z Trnavy uvedením komédie J. Chalupku Stará láska nehrdzavie.

Ďakujeme všetkým organizátorom a partnerom prehliadky, všetkým zúčastneným súťažným i pohostinným divadelným súborom a verným divákom za ich priazeň a záujem o divadlo.

Srdce Palárikovej Rakovej bije aj pre vás.

Dovidenia na 46. Palárikovej Rakovej.

Program Paláriková Raková