Digitálne kino v našom meste už v prevádzke

Filmový priemysel v súčasnosti zaznamenáva jeden z najväčších sérií zmien vo svojej histórii. Z najdôležitejších je to „fenomén“ 3D projekcie a úplná digitalizácia kín. 3D projekcia je akousi nadstavbou digitalizácie, či lepšie povedané len jednou z možností digitálneho kina. Dnes sa teší veľkej popularite a do mnohých kín priniesla niekoľkonásobne vyššie tržby. Samotná digitalizácia prináša do kín možnosti, ktorým sa projekcia z „klasického“ filmu nemôže rovnať. Napríklad je to možnosť celosvetovej premiéry, keď si digitálny film môžu v jeden deň prípadne v rovnakom čase pozrieť diváci na celom svete. Digitalizáciou kina je možné zabezpečiť aj alternatívne projekcie, akými sú napríklad live koncerty, priame prenosy alebo záznamy z divadelných či operných predstavení. Príkladom môžu byť aj projekcie koncertov skupín U2, Red Hot Chilli Peppers, ako aj živé prenosy z predstavení metropolitnej opery v New Yorku. Tieto predstavenia mali obrovský úspech. Digitálne kino vie do kinosály priniesť aj priame prenosy športových udalostí. Kino sa tak môže stať atraktívne aj pre športových fanúšikov, ktorí si na veľkom plátne môžu pozrieť napríklad aj futbalový zápas ligy majstrov, finále Wimbledonu, alebo Veľkú cenu F1. Ako jeden z prvých premietaný športových prenosov bol s technológiou 3D uvedený zápas MS vo futbale Slovensko – Taliansko.

Skvelá správa pre všetkých fanúšikov filmu v Čadci a vlastne na celých Kysuciach je, že kino v našom meste je definitívne zachránené. Prakticky už od dnes kino premieta filmy v digitálnej technológii. Na každého návštevníka čaká skvelý obrazový a zvukový zážitok. Už v decembri bude kino v Čadci premietať množstvo noviniek. V našom kine zatiaľ nebudeme mať možnosť sledovať 3D projekciu. Primátor mesta Ing. Milan Gura uviedol, že 3D nadstavba bude dorobená pravdepodobne v budúcom roku.

Všetci ste srdečne pozvaní do vynoveného kina v Čadčianskom dome kultúry.

Digitalizáciu kina Palárik finančne podporil Audiovizuálny fond