Detský karneval v Čadci

Hlavnou myšlienkou karnevalu a celých fašiangov bola a aj je radosť z končiacej sa zimy a oslava pomaly prichádzajúcej jari. Dnes, ak nerátame karneval v Riu de Janeiro, je táto spoločenská udalosť obľubovaná hlavne medzi deťmi. A inak tomu nebolo ani v čadčianskom dome kultúry, kde sa 19.2.2012 uskutočnil v rámci nedeľných popoludní pre deti Detský karneval. Zúčastnilo sa na ňom celkovo 420 návštevníkov, z toho bolo 162 detí v maskách. Tieto čísla znamenajú rekordnú návštevnosť.

So slovom karneval sa neodmysliteľne spája slovo farebný, a naozaj, masky detí boli farebné, originálne, nápadité... Porota mala naozaj ťažkú úlohu- určenie najkrajšie masky. Členovia poroty hodnotili originalitu, prihliadali na to, či bola maska ručne zhotovená alebo zakúpená v obchode. Prvé tri ceny daroval primátor mesta Ing. Milan Gura, celkovo bolo ohodnotených 50 masiek. Samozrejme každé dieťa dostalo malú pozornosť v podobe sladkosti. O bohatý program sa postarali baletky z Magic flash z KIC- Domu kultúry Čadca, brušné tanečnice z CVČ, mažoretky z CVČ a dievčatá z tanečného súboru JOJA. Do tanca hral DJ RADO a moderátorského slova sa ujala Mirka z DDS EVA. A samozrejme, nechýbali súťaže, v ktorých masky mohli preukázať svoju šikovnosť. Organizátormi detského karnevalu bolo KIC- Dom kultúry Čadca, Mesto Čadca, CVČ Čadca.