Čadčianske kino je zdigitalizované

V pondelok 3.decembra 2012 bol pre čadčianskych kinárov a priaznivcov filmového umenia historickým medzníkom – v Čadci sa prvý krát premietal digitálny film. Digitalizácia kina sa spustila na pondelkovej predpremiére filmu Nedotknuteľní.

Čadčianske kino má už svoju digitálnu podobu. Zatiaľ len v digitálnej podobe 2D, ale mesto v budúcnosti plánuje rozšíriť obraz aj do 3D podoby.

Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca podalo aj v tomto roku žiadosť o poskytnutie finančných prostriedkov z audiovizuálneho fondu na projekt s názvom Digitalizácia kina a na základe hodnotenia a odporúčania príslušnej odbornej komisie bol tento projekt schválený a bolo rozhodnuté o poskytnutí finančných prostriedkov formou dotácie v sume 33 000 eur. Mesto Čadca má spoluúčasť na tomto projekte, ktorého hodnota je 99 210 eur.

Čadčianske kino má ako jediné v regióne päťdňový premietací profil s desiatimi premietaniami do týždňa, okrem toho v ňom organizujú aj premietania pre školy. V minulom roku mali 331 premietaní, na ktoré prišlo 11 683 návštevníkov. Priemerná návštevnosť sa tak pohybuje približne 35 ľudí na projekciu. Poslanci na zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Čadci sa rozhodli, že aj napriek vysokej spoluúčasti do digitalizácie čadčianskeho kina pôjdu, a to z toho dôvodu, že na Kysuciach by v blízkej budúcnosti nebolo žiadne kino. Veríme, že vďaka digitalizácii sa zvýši návštevnosť kina, pretože budeme medzi prvými, ktorý budú premietať filmové novinky z celého sveta.

Digitalizáciu kina Palárik finančne podporil Audiovizuálny fond