Veľká noc v galérii II.

Druhé podujatie zamerané na veľkonočné zvyky (zdobenie vajíčok rôznymi technikami, prednášky o veľkonočných zvykoch), ktoré pripravili pracovníčky Galérie Čadca pre návštevníkov, sa stretlo s veľkým ohlasom. Podobne ako na prvej akcii, aj teraz si mohli návštevníci vyskúšať ozdobiť vajíčko farebným voskom, medeným drôtom, alebo pestrými kúskami látok moderným patchworkom. Pred samotným zdobením si však vypočuli od pani Mgr. Húšťavovej zaujímavé rozprávanie o ľudových zvykoch od Vianoc až po Veľkú noc. Po tom, ako sa dozvedeli o symbolike zdobeného vajíčka, mohli sa pustiť do práce. Niekto zvládol drôtovanie, inému sa páčila práca s voskom, ale najviac zaujala technika nešitého patchworku. Šikovné deti zvládli všetky techniky. Musíme pochváliť všetky deti zo ZŠ M.R.Štefánika, ktoré sa na akcii zúčastnili. Prišli s vyfúknutými vajíčkami a odchádzali s krásnymi kraslicami. Mimoriadne sa darilo aj žiakom zo Spojenej školy na Palárikovej ulici. Všetci zvládli zručne všetky techniky a ich nadšenie bolo pre nás veľkým poďakovaním za prípravu tohto podujatia.

Počas celého podujatia si mohli návštevníci prezrieť práve prebiehajúcu výstavu žilinského fotografa Ivana Köhlera „Maškariády z minulého storočia“, ktorá je predĺžená do 9. mája 2014.

Bližšie informácie o prebiehajúcej výstave a pripravovaných podujatiach Vám radi poskytneme na telefónnych číslach 041/7630014, 0915822646, alebo prostredníctvom e-mailu info@mestocadca.sk.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Otváracie hodiny Galérie Čadca:

Pondelok – piatok: 8,00 – 16,00 hod.

Vstup voľný