Tvorivý workshop so ZUŠ Turzovka

V utorok 16. mája 2023 zavítali žiaci štvrtého až deviateho ročníka Základnej umeleckej školy Turzovka, Spojenej školy Juraja Turzu do Galérie Čadca na výstavu Nájdené symboly, výtvarníkov Miliny Zimkovej a Norberta Kelecsényi.

K výstave pripravili Dom kultúry v Čadci – Galéria Čadca tvorivý workshop pod názvom Tajomstvo postáv a Záhady podmorského sveta.

Po prehliadke tvorby vystavujúcich autorov sa mládež s nadšením pustila do diela. Mladší žiaci si zvolili tému Záhady podmorského sveta  a starší tvorili v skupine na tému Tajomstvo postáv.

Inšpirovaní výstavou a za pomoci fantázie predviedli deti svoj úžasný talent. Zrazu sa pred nami otvoril čarovný svet morských panien, jedinečných medúz, lekien a záhadných tvorov v modrých tónoch.

Ôsmaci a deviataci maľovali na textil za pomoci akrylu, temperových a vodových farieb. Svoje famózne dielo pomenovali Vesmírna deva. Tajomná, ženská  postava vystupujúca z farebnej plochy, nadchla aj samotných autorov.

Žiaci mali k dispozíci maliarske potreby, akrylové, temperové a vodové farby, tuš, výkresy, textil, farebné papiere.

Na podujatí sa zúčastnilo 21 žiakov a dve 2 pani učiteľky.

Deti sa oboznámili s tvorbou výtvarných umelcov, ktorá sa im veľmi páčila a s radosťou pracovali v tvorivom prostredí galérie.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa na podujatí zúčastnili.