Ondrej 4. vystavuje v Galérii Čadca

Mesto Čadca, Dom kultúry Čadca - Galéria Čadca Vás srdečne pozývajú na výstavu výtvarného umelca, sochára Ondreja 4. pod názvom Výsledky tejto päťročnice.

Výstava v Galérii Čadca aj v exteriéri mesta ponúka pohľad na komornú a monumentálnu tvorbu posledných piatich rokov autora. Výtvarník jedinečne a s vtipom reaguje na aktuálne spoločenské témy. Každá socha rozpráva svoj vlastný príbeh, ktorý autor originálne zakomponoval aj do názvu diela ako napr.: Podvodný tvor, Trójsky kôň, Vopred prehratá partia, Odvrátená tvár Zeme, Sekačka sedmokrások, Bombakšeft a mnohé ďalšie.

Ondrej 4. (Zimka)

sa narodil 28. 8. 1975 v Bratislave do umeleckej rodiny otca, akad. maliara Ondreja Zimku a mamy, známej herečky Milky Zimkovej, ako štvrtý v poradí generácie Zimkovcov. Študoval na Strednej umelecko-priemyslovej škole v Bratislave (1989-1993), na oddelení kameňosochárstva. V štúdiu pokračuje na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1993-1999), v ateliéri prof. Jozefa Jankoviča. V roku 1997 absolvoval študijný pobyt na University of Newcastle u prof. Henryho Burtona. Na jeho tvorbu mal vplyv aj popredný slovenský sochár Andrej Rudavský. V jeho ateliéry realizoval mladý Ondrej 4. svoje prvé sochy (1988-1998).  V roku 2005 získal cenu Mladý slovenský výtvarník od mecéna Danubiany, Gerarda H. Meulensteena. Aktívne vystavuje na samostatných aj kolektívnych výstavách a zúčastňuje sa na tvorivých sympóziách doma i v zahraničí. Absolvoval tvorivý pobyt v Cité Internationale des Arts v Paríži (2006) a ďalšie zahraničné študijné cesty (Čína, Afrika, Kuba, ...). Ondrej 4. realizuje svoje diela z bronzu, ocele, antikoru, kameňa a iných prírodných materiálov. Od roku 2009 sa začal venovať aj maliarskej tvorbe. Žije a tvorí na Kysuciach, v Turzovke.

Výstava potrvá do 2. februára 2024.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Plagát k podujatiu. Všetky informácie v texte