Galéria Čadca sa zapojila do projektu mladých

Dňa 8. júna 2018, vo výstavných priestoroch Galérie Čadca realizovala skupinka ôsmich študentiek zo SOŠ Obchodu a služieb Čadca, pod vedením pani profesorky PaedDr. Oľgy Králikovej tvorivé podujatie, v rámci projektu školy, pod názvom „Tam, kde dobro víťazí nad zlom“. Projekt realizuje škola v spolupráci s akad. maliarom Miroslavom Cipárom, autorom obrazu Ide furman dolinou, ktorý bol námetom pre mládež.

Výber z tvorby významného umelca, Kysučana, Miroslava Cipára mali možnosť zhliadnuť návštevníci galérie v roku 2015.

Výstavný priestor a jedinečné diela výtvarníčky Ivett Axamitovej, aktuálne vystavujúcej v Galérii Čadca, vytvorili neopakovateľnú a inšpiratívnu atmosféru pre mladých ľudí.

Študentky za pomoci farieb vyobrazili na polystyrén svoj pohľad na krajinu Kysúc a súčasného človeka, ktorý v nej žije. Ako vidí dnešná mládež súčasnosť, v konfrontácii s minulosťou stvárnenom na obraze akad. maliara, posúďte sami. Talent mladých, kreatívnych dievčat hovorí sám za seba.

Teší nás záujem mladých ľudí o umenie a spôsob, výtvarné stvárnenie, akým dokázali vyjadriť svoje pocity, názory a vnímanie meniacich sa hodnôt v spoločnosti.

Sme radi, že sme mohli zapojiť do tejto akcie.