Besedy s Dušanom Mikolajom a Večer v galérii sa stretli s pozitívnym ohlasom

V dňoch 19. a 20. októbra 2017 sme v priestoroch Galérie Čadca privítali vzácneho hosťa, spisovateľa, novinára, publicistu a kurátora výstavy Iskrenie svetla, Dušana Mikolaja.

Kurátor výstavy, dlhoročný priateľ vystavujúceho umelca Jána Zoričáka, na podujatí Besedy s Dušanom Mikolajom, zaujímavou a pútavou formou priblížil žiakom život a tvorbu svetoznámeho sklára. Mládež si po prehliadke výstavy Iskrenie svetla, inštalovanej vo výstavných priestoroch galérie, pozrela prezentáciu o umelcovi a dokument pod názvom – Ján Zoričák umelecký sklár očami Jozefa Chudíka.

Pútavé rozprávanie spisovateľa nadchlo žiakov a so záujmom počúvali a sledovali ako sa človek s talentom,  zanietenosťou a predovšetkým svoju húževnatosťou prostredníctvom umeleckej tvorby dokáže dotknúť vesmíru a vytvoriť tak unikátne diela.

19. októbra 2017 sa vo večerných hodinách otvorili dvere Galérie Čadca pre verejnosť, v rámci podujatia Večer v galérii. Návštevníci mali možnosť zhliadnuť nádherné sklené plastiky sklárskeho mága Jána Zoričáka pod rúškom blížiacej sa noci, kedy vynikla ich jedinečná svetelná hravosť. Kúzelná hra svetiel a skla, príjemná atmosféra umocnená  sláčikovým kvartetom pôsobiacim pri Kysuckom komornom orchestri v Čadci a dokument o živote umelca ponúkli návštevníkom neopakovateľný zážitok.

Podujatia mali pozitívnu odozvu zo strany verejnosti, navštívilo ich vyše 100 návštevníkov.

Garantmi podujatí boli mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci - Galéria Čadca.

Výstava Ján Zoričák Iskrenie svetla potrvá do 3. novembra 2017.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Otváracie hodiny Galérie Čadca:

Pondelok – piatok: 8,00 – 16,00 hod.

Sobota: 8,00 – 12,00 (jún, júl, august)

Vstup voľný