Mesto otvorené umelcom - folklórne zoskupenie Kuk

Ďalším umeleckým subjektom, ktorý sa Vám predstaví 17.09.2011 na podujatí Mesto otvorené umelcom, je pomerne mladé, ale úspešné folklórne zoskupenie – Kuk. Kuk vzniklo v roku 2009 ako hudobno - tanečná skupina mladých ľudí, dlhoročných neprofesionálnych tanečníkov a hudobníkov, ktorých zaujíma slovenský folklór. Zameriava sa na zachovanie nehmotného a hmotného kultúrneho dedičstva z rôznych oblastí Slovenska, ale najmä z regiónu Kysúc. V choreografiách kladú dôraz na scénické a hudobno - tanečné prevedenie s využitím moderných prvkov, čím si chcú získať najmä priazeň mladej generácie. Súbor pracuje s menšími tanečnými a hudobnými formami, charakterizuje ho precízna práca a individuálnym prístupom každého člena. Počas svojho krátkeho pôsobenia získali členovia súboru niekoľko individuálnych a kolektívnych ocenení na krajských i národných súťažných prehliadkach. Kuk organizuje aj tzv. Tanečné domy, v rámci ktorých interaktívnou formou zasväcuje účastníkov do krásy tancov z rôznych oblastí Slovenska. Najbližší Tanečný dom pripravujú v októbri 2011 v KIC-Dome kultúry Čadca ( ďalšie informácie v blízkej dobe na stránkach tohto týždenníka). V budúcnosti by chcel súbor založiť tradíciu konania folklórnych bálov v regióne. Choreografom súboru je Vladimír Michalko, ľudovú hudbu vedie Štefan Belka.