Tvorivá atmosféra sa opäť niesla galériou
V dňoch 19. až 22. júna 2018, pripravil Dom kultúry v Čadci - Galéria Čadca tvorivé dielne pre mládež pod názvom KRÁSA V HLINE UKRYTÁ.
Podujatie prilákalo do priestorov galérie, kde je v súčasnosti inštalovaná výstava výtvarníčky, výraznej predstaviteľky keramickej tvorby na Slovensku, Ivett Axamitovej, malých aj veľkých návštevníkov – obdivovateľov umenia.
Inšpirovaní výstavou, za pomoci šablón a svojej fantázie sa pustili mladí tvorcovia do diela.
Hnietili hmotu, modelovali, orezávali a vytvorili tak počas týždňa množstvo zaujímavých predmetov: brošne inšpirované zvieracou ríšou, ale aj podmorským svetom a mnohé ďalšie, milé ozdôbky, ktoré v rukách malých umelcov vystúpili z hmoty a nadobudli reálnu podobu.
Žiaci nám opäť ukázali svoju šikovnosť a kreativitu.
Deti mali k dispozícii samotvrdnúcu modelovaciu hmotu, šablóny, pracovné pomôcky na modelovanie, špajle a iné.
Podujatia sa zúčastnilo viac ako 100 žiakov zo škôl ZŠ Rázusova Čadca, ZŠ M. R. Štefánika, Spojená škola Čadca, ZŠ M. Mravca Raková, ŠKD pri ZŠ Zákopčie, ZŠ s MŠ Oščadnica – výtvarný krúžok a deti z Vysokej nad Kysucou.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a zúčastnili podujatia venovaného deťom.
Výstava Ivett Axamitová – výber z tvorby je sprístupnená verejnosti v Galérii Čadca do 27. júla 2018.