Detský a mládežnícky divadelný súbor EVA

DaMDS EVA pracuje pri s Domom kultúry v Čadci už od roku 1981. Počas tohto obdobia sa v ňom vystriedali celé generácie detí. Prvé kroky v oblasti detského divadla boli spojené s výtvarníčkou, dnes už známou módnou návrhárkou J. Čechovou.

Spolupráca začala divadelnou hrou „Čo by bolo, keby bolo ...“, ktorá bola prvým spoločným úspechom. Po nej nasledovali desiatky ďalších úspešných hier /Zlatá deva, Jánošík po našom, Nela, Mačkin dom, Malý princ a Veronika, Júlinka, Malá bosorka, C´est la vie, Kaviareň život/, ktoré možno zaradiť medzi najúspešnejšie divadelné hry. Získali množstvo ocenení, či už na celoslovenskej prehliadke, účasť na Scénickej žatve, účasť na celoštátnom divadelnom festivale Kaplické leto, cena za réžiu, ocenenie za text. Najväčším úspechom bola účasť na Svetovom festivale detských divadiel v Nemecku v roku 1989 a opakovane v roku 2006 a na svetovom festivale divadiel v Moskve v roku 2008.

Úspešnosť týchto hier bola pozitívnym signálom pre novú éru súboru a jeho ďalšiu existenciu, čo sa prejavilo aj vo zvyšujúcom sa počte členov. V novej etape sa vedúca súboru obklopila novými ľuďmi, ktorí ju inšpirovali v ďalšej tvorbe. Začala sa viac uplatňovať hudobná zložka, živá, či pesničky, ktorých autorkami boli A. Gavlasová a Dagmar Štekláčová, ktorá sa podieľala tiež aj na tvorbe textov piesní, ale i samotnej réžii inscenácií spolu s Oľgou Šimaškovou v úlohe pomocnej réžie.

Historická fotogaléria súboru

Kontaktné údaje

Režisérka: Eva Matysová

Organizačný vedúci: Viera Mudierová
Tel: +421 41 43 221 21

spať na začiatok stránky