Zábrazny bez zábran

V pondelok 20. 5. 2013 o 8.00 hod. sa v Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca – Dome kultúry uskutočnil hudobno-motivačný program o prevencii kriminality mládeže pod názvom „Zábrany bez zábran“. Účinkujúci sa snažili poukázať na negatívne javy dnešnej spoločnosti a nenásilným spôsobom vniknúť do podvedomia mladého človeka s cieľom zakoreniť základné stanovy slušného ľudského správania a formovať jeho vlastnú objektivitu svedomia. Upozornili, že porevolučné udalosti (1989) priniesli so sebou popri pozitívnych zmenách aj tie negatívne, a to napríklad: organizovaný zločin, kriminalita (dospelých aj mladistvých), bezdomovstvo, nezamestnanosť, internet ako fenomén a iné javy, ktoré spoločnosť predtým nepoznala.

Program bol realizovaný v podobe živého hudobného koncertu s prelínaním hovoreného slova pri použití hudobnej a svetelnej aparatúry.

Koncert sprostredkovala agentúra PRIMA NOTA zo Žiliny a bol určený študentom stredných škôl.

Ilustračný obrázok