V Čadci sa prezentujú ľudia z chránených dielní a pracovísk

Dnes 13. decembra 2012 sa v Dome kultúry v Čadci prezentujú občania so zdravotným postihnutím v rámci prezentačnej výstavy chránených dielní a pracovísk Kysúc a prihraničných regiónov Česka a Poľska, ktorú už tradične každoročne organizuje Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Čadci v predvianočnom období.

V rámci výstavy sa prezentujú firmy, ktoré zamestnávajú ľudí so zdravotným postihnutím a zriadili chránené dielne vďaka ktorým vedú títo ľudia pracovný život, získavajú nové poznatky a udržiavajú spoločenské kontakty. Bežní návštevníci si môžu vybrať niečo z ich ponuky vianočných výrobkov a nájsť inšpiráciu v predvianočnom období. Pracovný veľtrh chránených dielní a pracovísk potrvá dnes do 14.00 hod.

V okrese Čadca v súčasnosti funguje takmer 240 chránených dielní a chránených pracovísk. Je smutné, že pripravovaná novela o službách v zamestnanosti z dielne ministerstva práce robí problémy podnikom a organizáciám, ktoré zamestnávajú ľudí v chránených dielňach a pracoviskách, a tak hrozí, že títo šikovní a pracovití ľudia zostanú bez práce.