Podvečer na Kysuciach

Tvorba Folklórneho súboru Kysučan je výsledkom dlhodobej a tvorivej práce s mládežou Kysúc, v roku 2014 oslávil súbor  60.výročie vzniku.

Pod vedením umeleckého vedúceho a choreografa Jozefa Vrábla bol zozbieraný folklórny materiál z celého regiónu.  Hudobníci, tanečníci a speváci  predstavia  choreografie zamerané  na zábavu mladých ľudí v minulosti  v programe Podvečer na Kysuciach. O tom, že na Kysuciach sa vedelo zabávať a radovať   zo života, sa môžete sami presvedčiť na spomínanom  podujatí,  ktoré  sa uskutoční  21.novembra 2015  o 17.00 hod. v Dome kultúry Čadca.

Súčasťou podujatia bude aj prezentácia knihy  Mojou príručnou batožinou je kysucký kroj  od  Magdalény Hackovej. Ako už názov knihy  napovedá , autorka v nej priblíži známu speváčku ľudových piesní Helenku Záhradníkovú a jej  putovanie za piesňami po Kysuciach. Ľudová pieseň a Kysuce  sú   neoddeliteľnou súčasťou  jej životnej púte. Autorkino priateľstvo  a neutíchajúci  talent speváčky bol inšpiráciou k napísaniu  zaujímavej knihy. Veríme, že kniha si nájde cestu k širokej čitateľskej verejnosti.

Cieľom projektu je zachovať tanec, hudbu a spev ľudovej tvorby ako fenomén , ktorý ovplyvnil kultúru na Kysuciach a dodnes odráža spôsob života našich predkov a zároveň aktivizuje mladých ľudí v umeleckej práci.

Všetci priaznivci folklóru  sú srdečne vítaní.

Podujatie sa koná s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.