Mesto otvorené umelcom – Múzy v uliciach

Mesto Čadca a KIC- Dom kultúry Čadca organizujú od 19. do 22. septembra 2013 ďalší ročník Mesto otvorené umelcom – Múzy v uliciach. Po minuloročnom ročníku sa organizátori rozhodli rozšíriť podujatie o sprievodné podujatia. Zámerom projektu je spojiť talenty žijúce v našom meste. Je to symbolické otvorenie mesta verejnosti a umelcom a zároveň otvorenie novej umeleckej sezóny 2013/2014.

Podujatie začína 19. septembra 2013 o 14.00 hod. na Námestí slobody (pred MsÚ) Sprievodom umelcov mestom (Palárikova ulica, fontána, Palárikove námestie, Matičné námestie). Prvý deň, štvrtok, je venovaný divadelnej scéne. Na druhý deň sa v podvečerných hodinách na Matičnom námestí pred Domom kultúry predstavia hudobné kapely z nášho regiónu. V priestoroch novootvorenej Mestskej galérie predvedú svoju šikovnosť umeleckí drotári žijúci v Čadci - Ľubica Kullová, Juraj Šerík a Róbert Hozák. Tretí deň, sobota, bude neodmysliteľne patriť výtvarníkom, fotografom a tancu. Podrobnejšie informácie o podujatí budú zverejnene na web - stránke mesta, v regionálnej tlači, televízii a na samostatných plagátoch. Podujatie sa realizuje s finančnou podporu Ministerstva kultúry SR.

Plagát k podujatiu