Mesto Čadca opäť otvára svoje brány umeniu

Symbolické otvorenie mesta verejnosti a umelcom a zároveň otvorenie novej umeleckej sezóny 2014/15 sa bude konať v našom meste už po štvrtý raz. Podujatie začína 18. septembra 2014 o 14.00 hod. na Námestí slobody (pred MsÚ) a následným sprievodom divadelníkov mestom.

Plagát k podujatiu

Štvrtok (18.9.2014) je venovaný tancu a výtvarníkom. Výtvarné práce vystavia mladí výtvarníci z Čadce a okolia v Dome kultúry. V Mestskej galérii sa v tento deň uskutoční originálne Stretnutie s umením určené pre všetky vekové kategórie.

V piatok (19.9.2014) sa v podvečerných hodinách na Matičnom námestí pred Domom kultúry predstaví známa hudobná kapela - Veľký dom. V dopoludňajších hodinách sa žiaci mestských škôl vydajú na Cestu do populárnej hudby v rovnomennom koncertnom predstavení ZUŠ M.R.Štefánika. V priestoroch spoločnej úradovne MsÚ Čadca si návštevníci vypočujú skladby hudobného kvarteta KKO a jeho sólistov.

Sobota (20.9.2014)bude patriť divadlu, konkrétne Detskému a mládežníckemu divadelnému súboru EVA, s autorskou hrou Križovatky. V sobotu predvedú svoje fotografické zručnosti fotografi v rámci fotomaratónu Dobré svetlo Podrobnejšie informácie o podujatí budú zverejnene na web -stránke mesta, v regionálnej tlači, televízii a na samostatných plagátoch. Podujatie Mesto otvorené umelcom- Múzy v uliciach IV. je realizované s finančnou podporu Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.