Kultúra sa vracia k späť k ľudom

V rámci projektovej činnosti Domu kultúry  v Čadci boli podporené viaceré projekty. V uplynulom mesiaci sa v meste Čadca realizovali viaceré z nich, k prvým lastovičkám v oblasti koncertov boli Slávnostné koncerty  v podaní Miešaného speváckeho zboru Kysuca a to 22.júna pri kostole sv. Bartolomeja v Čadci a 26.júna v Kostole sv. Jozefa robotníka na Kýčerke v Čadci. Koncert dirigoval Mgr.art.Tomáš Vrškový, okrem známych skladieb od E.Suchoňa, L.Janáčka, P.Fialu... zaznela aj premiéra skladby z pera dirigenta T.Vrškového - A keď sa Janoško.

Ďalším projektovým podujatím bola premiéra autorskej hry Žofia z dielne Detského a mládežníckeho divadelného súboru Eva v réžii E.Matysovej, D.Jurgovej a D.Štekláčovej. Jedná sa o jedinečný počin, ktorý predstavil významnú osobnosť - Žofiu Bosniakovú, ktorá sa zapísala do dejín severného Slovenska  svojou pomocou chudobným a chorým.

Tanec v srdci je názov tanečného predstavenia, z dielne tanečného súboru, ktorý taktiež pracuje pri Dome kultúry v Čadci, Magic flash. Jedinečnosťou vystúpenia bolo prepojenie tanečného umenia od najmladších členiek až po  zrelé tanečnice. V rámci predstavenia hosťoval tanečný súbor moderného tanca JOJA z Čadce a tanečný súbor Reflex z Turzovky.

Všetky podujatia  sa stretli s veľkým ohlasom verejnosti, čo je pre organizátorov najväčšie zadosťučinenie v čase, keď sa kultúra pomaly vracia späť k ľuďom, späť do divadelných a koncertných sál.

Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

S podporou Fondu umenia

Ilustračný obrázok