Križovatky

Detský  a mládežnícky divadelný súbor EVA oslavuje tento rok symbolické tridsiate tretie výročie od svojho založenia. Aj preto je podnázov divadelného predstavenia Križovatky, ktoré pri tejto príležitosti súbor nacvičil, Kristove roky v divadle. Súbor pracuje od svojho založenia pod vedením jeho zakladateľky Evy Matysovej.

Predstavenie Križovatky alebo Kristove roky v divadle, ktoré malo v máji svoju premiéru, ponúklo divákom ohliadnutie späť a zároveň im ponúklo pohľad do budúcnosti a načrtnutie nových smerov, ktorým sa divadlo uberá. Kristove roky, tak ako v živote človeka, symbolizujú križovatku, prehodnotenie a rozhodnutie, kadiaľ nasmerovať svoje budúce kroky. „Detské divadlo žije, dýcha, miluje – vyvíja sa. Cítiť to aj zo samotných aktérov hry. Je to živá bunka, o ktorú sa treba starať a tvarovať ju,“ vysvetlila vedúca DDS EVA Eva Matysová, ktorá viac ako tridsaťročnému čadčianskemu divadlu vštepila svoj neodškriepiteľný rukopis. Spolu s Dáškou Štekláčovou a Oľgou Šimáškovou vytvorili nielen veľmi veľa pekných a úspešných predstavení, ale pod ich rukami sa tvorili talenty, z detí tínedžeri – dospelí ľudia.

Podujatie sa podarilo realizovať  vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Detský divadelný súbor odštartoval svoju dráhu pred viac ako tridsiatimi rokmi hrou Čo by bolo, keby bolo... Potom už nasledovali desiatky predstavení a hier a účastí na rôznych festivaloch a súťažiach, na ktorých už tradične patria medzi tých najlepších. Najbližšie si Križovatky môžete pozrieť 16.6. o 17.00 hod. do KIC- Domu kultúry v Čadci, ste srdečne vítaní.