KORTINA prvýkrát v Čadci

V nedeľu 14. 7. 2013 o 17.00 hod. sa uskutočnil v rámci Čadčianskeho kultúrneho leta na Matičnom námestí pred Kultúrnym a informačným centrom mesta Čadca – Domom kultúry koncert hudobnej skupiny KORTINA.

V súčasnosti má kapela troch členov –  Miloš Holáň (trombón, spev), Stanislav Krajčí (klávesy, spev) z Bitarovej a Peter Štrauch (saxofón, spev) z Považskej Bystrice. Vystupujú a hrajú ako kapela pre rôzne kultúrno-spoločenské akcie, na ktorých hrajú piesne ľudové, repete a slovensko-české moderné pesničky rôzneho žánru. Počas desiatich rokov vydali 5 CD nosičov (V Žilinskej lehote - Muzikantská loď - Nazdravie, všetkým Vám - Za dedinou v poli -  Bzum-bzum breke-keke).

Na námestie sa so skupinou Kortina prišlo zabaviť cca 300 divákov, ktorí si opakovane vyžiadali prídavky a tak koncert nakoniec trval dve hodiny. Veríme, že takúto výbornú atmosféru budeme zažívať pri všetkých koncertoch ČKL.