Koncert MSZ Kysuca

V utorok 17.mája 2022  sa v Martine, v kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe, konal 12. ročník Medzinárodného festivalu zborového umenia - Voce Magna.

Na festivale sa predstavil aj Miešaný spevácky zbor Kysuca z Čadce pod vedením dirigenta Mgr.art.Tomáša Vrškového .

Organizátori tohto festivalu  pripravili  pre poslucháčoch nevšedný  umelecký zážitok. Na pódiu sa v tento deň predstavili tri zbory: Cantica Collegium  musicum z Martina, Žilinský miešaný zbor  pod vedením Štefana Sedlického  a Miešaný s spevácky zbor Kysuca pod vedením dirigenta Miešaného speváckeho zboru Kysuca Tomáša Vrškového .

V závere tohto koncertu  sa predstavili  všetky tri zbory  spoločnými skladbami: G.P. da Palestrina - Gloria Patria, A. Lottiho – Miserere ,  D. Bortňanského – Tebe pojem a záverečnou skladbou tohto nevšedného koncertu  od P. I. Čajkovského - Svjaty Bože .

Dirigentskú  taktovku v spoločných skladbách striedavo prevzali obaja dirigenti.  Na  pódiu sa predstavilo viacej ako 100 spevákov .

Záverečný aplauz bol  poďakovaním všetkým spevákom , obom dirigentom a všetkým  nadšencom zborového umenia.

Po dlhodobej odmlke kultúrnych podujatí bol tento koncert  ďalším  impulzom pre Miešaný spevácky zbor Kysuca  a pokračovaním v prípravách na krásne 45. výročie založenia   zboru.