Finále Kysuce majú talent 2013

V KIC - Dome kultúry v Čadci sa v nedeľu 14. apríla 2013 uskutočnilo finále zábavno-súťažnej show Kysuce majú talent, ktorej organizátormi boli Mesto Čadca, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca a Centrum voľného času. Do finále sa po výberovom kole prebojovalo 12 súťažiacich, ktorí predviedli svoj hudobný, tanečný a spevácky talent.

Odborná porota v zložení: Ján Kováčik, Alena Gavlasová, Soňa Kovalčíková, Michaela Kubištelová – pedagógovia ZUŠ Čadca a Miroslava Murčová – redaktorka My Kysucké noviny, určila nasledovné poradie:

1. miesto – Martin Kršák – hra na akordeón
  2. miesto – Júlia Paštrnáková, Terézia Mravcová - Duo staškovské mažoretky
  3. miesto – Natália Perďochová, Alexandra Matáková, Jarmila Porvazníková - speváčky z FS Kelčovan

Cena poroty za celkový umelecký dojem – Staškovské mažoretky (skupina)

Diváci mali tiež možnosť zapojiť sa do hlasovania a udeliť cenu diváka svojmu favoritovi, ktorú získali speváčky z FS Kelčovan (Natália Perďochová, Alexandra Matáková, Jarmila Porvazníková)

Zaujímavým spestrením programu bolo vystúpenie hudobníka Andreja Kampfa, úspešného finalistu Česko-slovensko má talent. Obdivuhodné vystúpenia finalistov Kysuce majú talent potešili prítomných divákov, ktorí si odniesli z podujatia krásny umelecký zážitok.

Účastníci finále