Divadelný súbor Jána Palárika oslavuje

Minulý mesiac  uplynulo presne 90 rokov odvtedy, čo sa stretli kysuckí  ochotnícki divadelníci a spoločne založili „Dramatický krúžok Palárik“. Hoci divadlo  v Čadci sa hralo už od roku 1898, práve 16. október  1925 bol najvýznamnejším dňom ochotníckeho divadla v Čadci. Krúžok bol súčasťou odboru Matice slovenskej  a po niekoľkých zmenách sa jeho názov ustálil  na Palárikov divadelný krúžok (neskôr Divadelný súbor Jána Palárika – tento názov nesie dodnes). Prvou hrou  krúžku bola Hriešnica od Ferka Urbánka uvedená na jeseň 1925.  Údajne mala mimoriadny úspech.

Za 90 rokov činnosti súbor zožal mnoho úspechov na rôznych divadelných prehliadkach, súťažiach, či už v rámci kraja  alebo celého Slovenska, v minulosti  Československa. Úspechy „žal“ nielen u nás, ale aj v zahraničí, o nich sa dočítate v budúcom čísle týždenníka.

O pocitoch z  divadelných úspechov, a nielen z nich, sa s Vami radi podelia divadelníci  v rámci celovečerného  programu, ktorý pripravujú členovia súboru DSJP pracujúcom pri KIC- Dome kultúry v Čadci. Súčasťou slávnostného programu  bude aj premiéra novej divadelnej hry Ivana Stodolu v dramatickej úprave Vlada Moresa „Jožko Púčik a jeho kariérny rast“, ktorý   sa uskutoční v sobotu  12. decembra 2015 o 18.00 hod. v KIC -  Dome kultúry Čadca.

Ste srdečne vítaní.