Workshopy – Jesenné inšpirácie

V dňoch 14. – 16. novembra 2016 sa vo výstavných priestoroch Galérie Čadca konali tvorivé dielne pod názvom Jesenné inšpirácie. Podujatie s nádychom jesene bolo venované žiakom prvého a druhého stupňa ZŠ. Deti si z prinesených vylisovaných listov a materiálu zabezpečeného galériou (výkresy, farebné papiere, farby, štetce, šablóny, sieťky, lepidlá, voskovky) prostredníctvom techniky striekania farby cez sieťku a prekresľovaním štruktúry listov voskovkami tvorili pestrofarebné pohľadnice doplnené vlastnými kresbami. Mladší žiaci vystrihovali z pripravených šablón, lepili listy, kreslili a pod ich rúčkami vznikali veselé jesenné dekorácie – ježkovia na špajli.

Deti nám opäť ukázali svoju šikovnosť, kreativitu ale aj trpezlivosť pri práci so sieťkovou technikou. Výsledkom boli pekné, farebné a zaujímavé práce, ktoré potešili nie len deti ale aj nás.

Tvorivých dielní sa zúčastnili žiaci zo škôl ZŠ Horelica, Spojená škola sv. Jozefa Turzovka, ZŠ Rázusova, Spojená škola Čadca, ZŠ M. Mravca Raková a mládež z TV JUNIOR. Celkovo sa zapojilo 95 detí v doprovode vyučujúcich.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa opäť na Vašu návštevu pri ďalšej, v poradí už 18. výstave V modrobielom lese, ktorej vernisáž sa bude konať 2. decembra 2016.

Srdečne Vás pozývame.