Pozvánka na výstavu V modrobielom lese

Dňa 2. decembra 2016 sa v Galérii Čadca konala vernisáž výstavy V modrobielom lese. Na svoje si pri otvorení prišli predovšetkým deti a mládež, ktorým je výstava venovaná.

Snahou autorov je priblížiť návštevníkom netradičnou formou tému modrotlače  -  remeselnú techniku farbenia a zdobenia látok. V modrobielom lese objavujte tajomstvá  a krásy tejto techniky, zabávajte sa, nakreslite si  svoj modrotlačový motív,  nakuknite do bieleho domčeka, opečiatkujete si korešpondenčný lístok, oddychujte vo veselých tulivakoch a nechajte sa inšpirovať prácou výtvarníkov, ktorí vdýchli nový život tradícii vo forme redizajnu. Pozrite si aj diela Kysučaniek pracujúcich s modrotlačovým vzorom – hodvábnu maľovanú šatku Emy Homolovej a textilné hračky Petry Pallo Kočiovej a Veroniky Hruškovej.

V spolupráci s BIBIANOU, Medzinárodným domom umenia pre deti výstavu pripravilo Mesto Čadca, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca a Galéria Čadca. Výstava je pre verejnosť sprístupnená v Galérii Čadca od 2. decembra 2016 do 24. februára 2017. Neváhajte, príďte so svojimi rodičmi, kamarátmi, učiteľmi, a vychutnajte si v predvianočnom období úžasnú modrobielu nádheru, ktorú u nás nájdete.

Autorkou námetu, scenára i dramaturgičkou výstavy je Ingrid Abrahamfyová, autorom výtvarno-priestorového riešenia výtvarník Marek Dobeš. Odborným garantom je pani Valéria Marákyová. Uvedená výstava je v poradí už druhou výstavou, ktorú Galéria Čadca pripravila v spolupráci s BIBIANOU (v minulom roku to bola veľmi úspešná výstava Putovanie s ovečkou).

Galéria Čadca je otvorená v PO – PIA  od 8.00 do 16.00 hod. Vstup voľný.

Garantmi výstavy sú: Mesto Čadca, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca, BIBIANA, Medzinárodný dom umenia, Bratislava.

Srdečne Vás pozývame a tešíme sa na Vašu návštevu!

Prílohy na stiahnutie