Pozvánka na Besedy s Lindou Orieščíkovou a Elenou “Eňou“ Varšavíkovou

Mesto Čadca Dom kultúry v Čadci – Galéria Čadca Vás pozývajú na Besedy s Lindou Orieščíkovou a Elenou “Eňou“ Varšavíkovou 29. – 30. novembra 2018 od 8,30 do 14,00 hod. do Galérie Čadca.

Pri príležitosti  sprístupnenej výstavy, SME TU DOMA, sme pre Vás pripravili stretnutie s výtvarníčkami, členkami Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov Kysúc, Lindou Orieščíkovou a Elenou Varšavíkovou.Nahliadnite s nami do tvorby umelkýň a dozviete sa ako vznikajú plastiky, mozaiky a portréty. Stretnutie bude realizované formou besedy a doplnené ukážkami z tvorby autoriek.  Podujatie je určené pre žiakov 2. stupňa ZŠ a študentov SŠ.

Linda Orieščíková

rodáčka z Čadce, v súčasnosti žije a tvorí v Hornom Vadičove. Navštevovala ZUŠ v Kysuckom Novom Meste, kde začala tvoriť pod vedením Jána Rajteka, čo ju podnietilo k štúdiu na Umeleckej škole v Topoľčanoch – odbor keramika. Venuje sa interiérovej a úžitkovej keramike. V dielach rada experimentuje, používa rôzne techniky a kombinácie materiálov kov, sklo... Je nositeľkou viacerých ocenení v postupových súťažiach neprofesionálnych výtvarníkov. Vystavovala v Žiline, Topoľčanoch,  Kysuckom Novom Meste, Čadci a v Turzovke.

Elena “Eňa“ Varšavíková

narodila sa v Čadci, kde aj pôsobí. Začiatky jej tvorby sú spojené  so základnou školou, kde začala s kreslením portrétov. V roku 2013 sa stala členkou Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov. V súťaži Výtvarné spektrum získali jej diela niekoľko ocenení. Venuje sa portrétom a figurálnej maľbe. Vystavovala v Čadci, Turzovke, Žiline a v Trenčíne.

V prípade záujmu Vás prosíme Vašu účasť na besede dohodnúť vopred na č. tel.: 041/7630014, 0915822646, aby nedochádzalo k stretu viacerých tried v jednom termíne. Maximálny počet žiakov v skupine 25.

Bližšie informácie Vám radi poskytneme na vyššie uvedených telefónnych číslach, alebo prostredníctvom e-mailu cadcainfo@gmail.com.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Otváracie hodiny Galérie Čadca:
Pondelok – piatok: 8,00 – 16,00 hod.
Vstup voľný